Budowa nieruchomości w Grecji

Grekodom Development wykorzystuje najnowsze, innowacyjne osiągnięcia nauki oraz doświadczenie, gromadzone przez pokolenia budowniczych, do stworzenia i realizacji Państwa najśmielszych projektów. Wysoka jakość użytych materiałów oraz profesjonalne wykonanie wszelkich prac przy wsparciu współczesnych technologii na etapie projektowania oraz realizacji, gwarantują spełnienie najwyższych wymagań. Kontrolujemy i monitorujemy wszystkie etapy projektu i wydajności pracy.

Firma Grekodom Development gwarantuje kompleksowe przeprowadzenie prac na wszystkich etapach projektu projektowaniu i realizacji robót budowlanych. Nasi fachowcy pomogą urzeczywistnić budowę Państwa wymarzonego domu w Grecji w krótkim terminie i jak najmniejszymi nakładami finansowymi, przy jednoczesnym wysokim standardzie materiałów.

Wykorzystujemy bowiem najlepsze materiały i nowoczesne rozwiązania techniczne, zapewniające bezpieczeństwo, wygodę i komfort na najwyższym poziomie. Specjaliści firmy Grekodom Development pomogą Państwu wybrać optymalne dla projektu rozwiązania i materiały oraz połączyć je z wystrojem wnętrza, planem zagospodarowania terenu wokół domu oraz Państwa potrzebami. W ramach realizacji projektów budowy willi firma Grekodom Development wykonuje następujące rodzaje prac:

1. Projekt roboczy

Opracowanie i uzgodnienie z klientem koncepcji architektonicznej;

Opracowanie poszczególnych części projektu (plan generalny, decyzje architektoniczne konstrukcyjne, ogrzewanie, instalacje wodno-kanalizacyjne itp.);

Uzyskanie zgody na projekt w organach nadzorczych;

Otrzymanie pozwolenia na budowę domu w Grecji.

2. Nadzór techniczny nad budownictwem

3. Monitoring i korekta projektu

4. Oddanie obiektu pod klucz

Firma Grekodom Development wykonuje pełen wachlarz zadań, związanych z budową domu w Grecji. Nasi specjaliści zajmują się projektowaniem sieci inżynieryjnych, komunikacyjnych, elektryczności, wykonywania prac zewnętrznych i dachowych, montażu i wszelkich innych niezbędnych prac. Na początku projektu nasi fachowcy przygotowują optymalną architektoniczną koncepcję obiektu, obejmującą łączny wystrój obiektu, rozplanowanie pięter, okien, drzwi. Grekodom Development opracowuje projekty o różnym stopniu złożoności, w krótkich terminach otrzymuje pozwolenia na realizację prac, a po ich zakończeniu zapewnia wszelką pomoc w prawnym przygotowaniu i załatwieniu wszelkich formalności związanych z wybudowaniem domu w Grecji i zgłoszeniu niezbędnych dokumentów w odpowiednich organach państwowych.

Wartość metra kwadratowego nieruchomości w wersji „pod klucz” rozlicza się niezależnie od ceny projektu i wynosi od 1000 euro, zależnie od specyfiki powstającego obiektu.

Firma Grekodom Development, opierając się na wieloletnim doświadczeniu i wysokim profesjonalizmie pracowników, gwarantuje efektywne i terminowe wykonanie każdego projektu, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb każdego klienta.

 

Warunki budowy domu w Grecji

Budowa domu w Grecji zaczyna się od kupna odpowiedniej działki. Kupowanie ziemi składa się z kilku etapów, które Państwu ułatwimy:

  • właściciel ziemi powinien dostarczyć kopię umowy i topograficzną mapę terenu;

  • profesjonalni polskojęzyczni specjaliści naszej firmy, sprawdzą zgodność mapy topograficznej ze stanem rzeczywistym, wraz z budowlanymi współczynnikami terenu, takimi jak np. wielkość, określająca maksymalną powierzchnię planowanego domu. Na przykład, na odcinku o powierzchni 100 m2, przy współczynniku 0,4 może być wybudowany budynek o powierzchni 40 m2.

 

Działki w Grecji dzielą się na dwa rodzaje:

  • ziemia na obszarze zabudowanym, miejskim

  • ziemia na obszarze niezabudowanym

Współczynniki budownictwa dla nich są różne. Dla ziemi w obrębie miasta współczynnik wynosi 0,4-2,4, przy czym dopuszczalne są wyjątki go zwiększające. W przypadku drugim za obszary ziemi przeznaczone do budownictwa uważane są fragmenty od 4000 m2 i większe. Wyjątek stanowią tutaj place mniejsze, ale graniczące z drogą.

Wielkość dopuszczalnej powierzchni do zabudowania obliczana jest następująco:

  • na ziemi do 4000 m2 dopuszczalnie budowa to 200 m2;

  • ziemi od 4000 do 8000 m2: plac budowy = 200 m2 + (powierzchnia ziemi - 4000) * 0,02;

  • ziemia od 8000 m2 i większa: plac budowy = 280 m2 + (powierzchnia ziemi - 8000) * 0,01.

Równolegle ze sprawdzeniem topograficznej mapy i współczynnika przez naszych specjalistów, prowadzimy sprawdzenie stanu prawnego (historia podatkowa, brak zadłużenia itd.).

Wartość działki w Grecji zależy głównie od takich czynników, jak bliskość morza, otoczenie oraz bliskość skupiska ludzkiego.

Abyście mogli Państwo dokonać korzystnego zakupu, specjaliści firmy Grekodom Development odpowiedzą na każde pytania i pomogą w wyborze i podjęciu decyzji przy zakupie odpowiedniego obiektu.  

Subskrypcja newslettera