Nieruchomości na Riwierze Olimpijskiej. Sprzedaż i wynajem domów, apartamentów, willi i domów jednorodzinnych

Na południe od miasta Saloniki znajduje się malowniczy obszar turystyczny Pieria, znany także jako Riwiera Olimpijska.

 

Dogodne położenie regionu oraz jego doskonała infrastruktura pozwalają na łatwy dostęp do wielu zabytków znajdujących się w okolicy. Właśnie tutaj znajduje się majestatyczny Olimp, siedziba starożytnych bogów greckich. Dziś to miejsce stanowi narodowy rezerwat przyrody, mogący poszczycić się imponującą gamą śródziemnomorskiej flory i fauny. W przeciwieństwie do wielu opinii, Olimp jest nie tylko jednym wierzchołkiem - to szlak górski na granicy Macedonii i Tessalii.

Ze zboczy Olimpu rozciągają się spektakularne widoki na morze, kupując więc nieruchomość na Riwierze Olimpijskiej, każdego dnia odkrywać można nowe niesamowite miejsce!

 

Недвижимость на Олимпийской ривьере

 

Co roku miejsce to odwiedza wielu turystów, albowiem starożytna cywilizacja zostawiła tu wspaniałe dowody swej kultury. Najważniejszy z nich, to znana od czasów starożytnych, wieś Dion Stolicą Pierii jest miasto Katerini, dosyć duże jak na greckie standardy, nowoczesne, z doskonałą infrastrukturą, doskonałe na rozwinięcie działalności biznesowej. Ze względu na wysokie tempo wzrostu ruchu turystycznego, zakup nieruchomości na Riwierze Olimpijskiej stanowi niewątpliwie opłacalną inwestycję.

U podnóży Olimpu położone jest także małe, urocze miasteczko Litohoro. Niezwykle piękne i popularne wśród turystów, któremu udało się zachować swój tradycyjny styl. Podzielone jest ono na dwie części: jedna pełna życia i rozrywek, druga zaś idealna na spacery wąskimi uliczkami, wśród domów zbudowanych w tradycyjnym stylu. Z Litohoro można wspiąć się na Olimp.

Jeden z najbardziej popularnych w Grecji ośrodków wypoczynkowych dla młodzieży to miejscowość Katerini Paralia, położona nad brzegiem ciepłego Morza Egejskiego, w słynnym regionie Pieria. W miasteczku są liczne bary, kluby i dyskoteki.

 

Недвижимость на Олимпийской ривьере

 

Katerini Paralia przyciąga także wielu inwestorów, chcących kupić dom nad morzem w Grecji. Infrastruktura, wspaniałe krajobrazy, piaszczyste plaże i cudowne Egejskie morze, położenie w pobliżu legendarnego Olimpu, to tylko niektóre z argumentów świadczących o korzyściach z zakupu nieruchomości w prefekturze Pieria, a szczególnie w Katerini Paralia.

Znajdują się tu także liczne korty tenisowe, boiska do koszykówki oraz wiele ciekawych tras rowerowych. Miasto organizuje także szereg imprez dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił w siatkówce plażowej lub mini piłce nożnej. Istnieją także tory kartingowe, gdzie jeździć można zarówno dla zabawy, jak i brać udział w lokalnych rajdach. Zakup nieruchomości w tym rejonie będzie radością dla całej rodziny i każdego pokolenia. Można tu spędzać czas na pięknych plażach, nad czystym morzem i cieszyć się słońcem.

 

Недвижимость на Олимпийской ривьере

 

25 km od Katerini i 92 km od Salonik znajduje się turystyczne miasto Leptokaria. Cieche, przytulne, praktycznie bez ruchu drogowego. Leptokaria to jedyna nadmorska miejscowość turystyczna w Grecji, posiadająca stację kolejową. Ceny nieruchomości w Leptokarii są znacznie niższe niż w innych kurortach turystycznych Grecji.

Wieś Platamonas stanowi ciekawe miejsce głównie z powodu średniowiecznej twierdzy. Jest tu piękna promenada, wzdłuż której położone są kawiarnie, tawerny i bary. Plaża Platamonas chroniona jest przed silnymi falami licznymi falochronami, co gwarantuje bezpieczne pływanie także dzieciom.

 

Недвижимость на Олимпийской ривьере

 

Palios Panteleimonas to maleńka górska wioska, położona niedaleko Platamonas na stokach Olimpu. Rozciągają się tu wspaniałe widoki na morze i nadmorskie kurorty. To jedno z najpiękniejszych miejsc regionu. Samochody są we wsi zjawiskiem rzadkim, tylko mieszkańcy mogą z nich korzystać. Turyści chcący odwiedzić wioskę, zostawiają samochód na parkingu i zwiedzają ją na piechotę. We wsi znajduje się kilka urokliwych tawern serwujących doskonałe dania kuchni lokalnej. Wszystkie dania przygotowywane są z lokalnych produktów, nawet chleb jest pieczony na miejscu.

 

Недвижимость на Олимпийской ривьере

 

Neos Panteleimonas to wieś zbudowana u podnóży Olimpu. Miejscowość bardzo różni się od Starego Panteleimonasu - są tu nowoczesne domy, szkoły, sklepy, obiekty sportowe, tawerny, kawiarnie, a także nowy kościół. Dom na takiej wsi to idealne miejsce do życia.

Wieś Nei Pori znajduje się 43 km od miasta Katerini. Jest to najbardziej wysunięta na południe wieś Pierii. Słynie z pięciokilometrowej, piaszczystej plaży, odznaczanej corocznie Błękitną Flagą.

 

Недвижимость на Олимпийской ривьере

 

Olympiaki Akti (Olympic Beach) to wieś położona 8 km od Katerini. Jest tu doskonale zorganizowana plaża, a wspaniałe krajobrazy i bliskość Olimpu, każdego roku przyciągają tysiące turystów. Miejscowość ma dobrze rozwinięta infrastrukturę turystyczną: hotele na każdą kieszeń, wiele tawern, kawiarni i barów.

 

Недвижимость на Олимпийской ривьере

 

Oprócz tych znanych i popularnych w regionie Pieria plaż, jest tu także kilka wyróżnianych za Błekitną Flagą: Skotina, Makriliaos, Mefoni, Grica i inne.

Jedynie w Pierii łączy się tak harmonijnie energia hałaśliwego i wesołego życia nadmorskich kurortów z harmonią greckich pejzaży i wyjątkową atmosferą duchowości. 

Subskrypcja newslettera