Nieruchomości w Zakynthos. Sprzedaż i wynajem domów, apartamentów, willi i domów jednorodzinnych

Zakynthos to trzecia co do wielkości wyspa archipelagu jońskiego. Tak, jak i pozostałe wyspy, Zakynthos odczuła wpływy Turków, Francuzów, Anglików i Włochów, co miało istotny wpływ na styl zabudowy.

Nazwa wyspy pojawia się już w utworach Homera. Zakynthos był synem mitologicznego Dardanosa, a według legendy wnukiem boga Zeusa. Opanował on wyspę i nadał jej swoje imię. Homer opisywał wyspę jako tonącą w zieleni, a według jego słów przybysze z Peloponezu osiedlali się na wyspie, zanim jeszcze została ona zajęta przez Zakynthosa. W mitologii wyspa wspominana jest jako miejsce polowań bogini Artemidy. Jej ulubionym punktem na wyspie były Błękitne Groty. Wenecjanie nazywali wyspę “kwiatem wschodu”: pluskające w słonecznych promieniach morze nabiera różnych odcieni błękitu i lazuru, co upodabnia je do płatków bajkowego kwiatu.

 

 

Zachodni brzeg wyspy tworzą strome klify, natomiast wschodni jest płaski. Można tu spotkać wiele rzadkich roślin, a unikalność tego miejsca podkreśla to, że wody Zakythos to jedyny w Grecji Morski Park Narodowy, gdzie żyją żółwie Caretta-Caretta. Mieszkają one głównie w południowej części wyspy, a każdy może wziąć udział w wycieczce, by obejrzeć te stare morskie stworzenia, z zadziwiającą lekkością pływające po wodach Morza Jońskiego. Można także odwiedzić Zatokę Navagio, znaną jako Zatoką Wraku.

 

Недвижимость на Ионических островах

 

Sezon urlopowy na Wyspach Jońskich trwa długo - już w maju woda nagrzewa się do dogodnej temperatury, która utrzymuje się do końca października. Dzięki bogatej roślinności latem na wyspach nie doskwiera upał. Najwyższa temperatura to 39 stopni. Na każdą wyspę bardzo łatwo się dostać promem lub samolotem (każda wyspa ma swoje lotnisko).

 

Недвижимость на Ионических островах

 

Nieruchomość na Wyspach Jońskich to świetny wybór! Nieprzypadkowo odpoczywają tu głowy państw i członkowie rodzin królewskich. Nieruchomość tu to korzystna lokata kapitału i wypoczynek we własnym rajskim zakątku. Jeżeli planujecie kupić nieruchomość na Korfu, Kefalonii, Lefkadzie lub Zakynthos zwróćcie się do firmy Grekodom Development. Oprócz pośrednictwa w kupnie nieruchomości, firma oferuje pełen zakres usług budowlanych zarówno w Grecji kontynentalnej, jak i na wyspach.

Subskrypcja newslettera