Nieruchomości na Krecie. Sprzedaż i wynajem domów, apartamentów, willi i domów jednorodzinnych

Kreta to największa i najbardziej wysunięta na południe wyspa Grecji. Linia plaż ciągnie się przez tysiąc kilometrów, pocięta jest przez zatoki, groty i wiszące skały. Wyspa dosłownie kąpie się w objęciach Morza Śródziemnego. Kreta to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Ci, którzy chcą wygrzać się w słońcu, mają tu cudowne plaże i ustronne zatoczki, a także kurorty, w których przez 340 dni w roku świeci słońce. Dzięki swojej rozwinietej infrastrukturze, eleganckim kurortom i plażom, niezwykle czystej przyrodzie, Kreta jest jednym z najpopularniejszych miejsc, gdzie inwestorzy kupują nieruchomości. Oprócz zachwycających widoków, Kreta jest znana ze swojej historii. Miłośnicy dawnych czasów znajdą na wyspie mnóstwo ciekawych miejsc do zwiedzania. To właśnie na Krecie narodziła się najstarsza europejska cywilizacja - minojska, która dała początek greckiej i europejskiej kulturze. Stanowiska archeologine są w Knossos, Fajstos i Gortynie.

 

Недвижимость на острове Крит

 

Kreta to mały wszechświat pełen cudów i skarbów. Wydaje się, że nie wystarczy życia, aby w pełni poznać tę wyspę. Kupić nieruchomość na Krecie, to dostać szczęśliwy bilet na niekończący się pobyt na tej niebiańskiej wyspie.

Wyspa Kreta to 13 region Grecji, który dzieli się na 4 części: Heraklion, Chania, Rethymnon i Lassiti z centrum w mieście Agios Nikolaos. Starożytną stolicą było Knossos. Wykopaliska archeologiczne odkryły tam przepiękny kompleks z pałacem, willami, drogami i kolumnami. Ze względu na związek z mitycznym królem Minosem, starożytną kulturę Krety zaczęto nazywać kulturą minojską. Dla Greków, którzy zasiedlili Kretę, kultura minojska było szczególnie ważna, ponieważ było to miejsce, gdzie matka Zeusa schowała nowonarodzonego boga w jaskini i gdzie spędził on swoje dzieciństwo.

 

Недвижимость на острове Крит

 

Klimat Krety jest jednym z najłagodniejszych i najzdrowszych w Europie. Wyspa słynie także z ekologii, ponieważ w promieniu setek mil nie ma wielkich zakładów przemysłowych.

Sezon letni zaczyna się pod koniec kwietnia i kończy w połowie listopada. Od maja do października średnia temperatura utrzymuje się na poziomie 20-26 stopni. Zima jest łagodna z temperaturą ok. 13-18 stopni. Temperatura wody nawet zimą nie spada poniżej 16 stopni.

Nieruchomości na Krecie cenią miłośnicy luksusowego wypoczynku z dala od hałasu miast i w otoczeniu antycznych budowli i dziewiczej przyrody. Morze wokół Krety jest tak przezroczyste, jak w czasach olimpijskich bogów, a przyroda do tej pory zachowała nienaruszone gatunki dzikiej fauny i flory.

Ceny prywatnych willi i apartamentów nie są wyższe niż w Grecji kontynentalnej, a niekiedy nawet niższe. Każda część Krety ma swoje indywidualne krajobrazy i charakter zabudowy.

 

Недвижимость на острове Крит

Heraklion to stolica i zarazem największy region Krety. Znajduje się tu wiele dużych centrów turystycznych: Chersonissos, Malia, Stalida, Agia Pelagia. Wybrzeże wyspy w tym regionie jest bogato ozdobione zatokami, na brzegach których znajduje się wiele kompleksów hotelowych różnych kategorii. To ważny argument na rzecz zakupu nieruchomości, którą chce się później wynająć. W Heraklionie znajduje się duże lotnisko obsługujące regularne i czarterowe rejsy przez cały rok.

W regionie zachowało się wiele kościołów z różnych epok, a także domy słynnych rodzin, zbudowane w stylu neoklasycznym z elementami charakterystycznymi dla bałkańskiej architektury.

Ceny nieruchomości na Krecie w rejonie Heraklion zaczynają się od 1150€/metr.

 

Недвижимость на острове Крит

Rejon Lassiti to miasta: Agios Nikolaos, Elunda, Istro, Ierapetra, Sitia. To najbardziej wysunięta na wschód część Krety z żyznymi równinami i szerokimi plażami. Znajduje się tu słynna piaszczysta plaża z palmowym gajem - Vai.

Zakup domu w Lassiti to marzenie każdego, kto choć raz tutaj był. Centrum administracyjne regionu to miasto Agios Nikolaos położone w północno-zachodniej części zatoki Mirabello, największej na Krecie. Znajdują się tu najmodniejsze kurorty, które nazywane są kreteńskim Saint Tropez. Wizytówką Agios Nikolaos jest jezioro Vouliagmeni (“zatopione”) połączone kanałem z morzem. Według legendy w jeziorze tym brała kąpiele bogini Atena.

Ceny nieruchomości w tej części Krety zaczynają się od 220 000 €.

 

 

 

Słynna Elounda położona jest w zachodniej części zatoki Mirabella. U wejścia zatoki leży wyspa Spinalonga z ruinami ogromnej weneckiej twierdzy. Wyspa zyskała światową sławę dzięki bestsellerowi angielskiej pisarki V. Hislop pt. “Wyspa”. W Eloundzie znajdują się komfortowe hotele, liczne kawiarnie i restauracje, a także różnorodne sklepy i stragany. Kurort spodoba się przede wszystkim tym, którzy cenią luksusowy wypoczynek. Czas płynie tutaj powoli, w towarzystwie licznych przyjemności. Wielu arystokratów i gwiazd showbiznesu kupuje nieruchomości lub buduje wille z basenami właśnie w tym rejonie Krety. Nieruchomości w Eloundzie przypadną do gustu najbardziej wymagającym klientom. Znajdują się tu najlepsze hotele, restauracje, pola golfowe, jacht-kluby i butiki. Ceny nieruchomości zaczynają się od 320 000 €.

 

Недвижимость на острове Крит

Rejon Rethymnon składa się z miast: Rethymnon, Panormo, Plakias, Agia Galini i Bali. W czasach weneckich rozkwitał tu morski handel. Rethymnon to wspaniałe górskie widoki, piękne plaże, kreteńska muzyka, tradycyjne wioski i luksusowe hotele. Jest to najmniejszy rejon Krety położony między Górami Białymi a górą Psiloritis. Zapierajace dech w piersiach panoramy olbrzymich gór sprawiają, że życie tu jest romantyczne i wyjątkowe. W północnej części regionu znajduje się długa piaszczysta plaża, wspaniałe 16-kilometrowe wybrzeże usypane złotym piaskiem.

W architekturze miasta zachował się wenecki styl. W centrum starego miasta Rethymnon znajduje się fontanna Rimondi z XVII w. Warto odwiedzić Muzeum Archeologiczne, twierdzę wenecką i prawosławny monastyr Arkadia. Ceny nieruchomości w Rethymnon zaczynają się od 1000 €/metr.

 Недвижимость на острове Крит

Rejon Chania to miasta: Georgioupolis, Kournas, Chania, Agia Marina, Gerani, Paleochora. Ta część Krety jest najbardziej zielona, ponieważ w chłodnych okresach często pada tu deszcz. Białe Góry - główny masyw regionu - pokryte są cyprysowymi lasami, które przypominają bujną florę Krety z okresu minojskiego. Prefektura Chania znana jest także z wąwozu Samaria. Największy wąwóz w Europie przyciąga każdego sezonu tysiące turystów. Nieruchomość w tym regionie to możliwość życia w pobliżu tego niezwykłego miejsca. Wędrówka po wąwozie o długości 18 km to droga niezwykłych odkryć. Wąwóz zaczyna się na wysokości 1250 m n.p.m. W wąwozie znajduje się kilka małych kapliczek, a także stara wioska Samaria. Kąpiel w szmaragdowych wodach Morza Libijskiego wynagradza trudy marszu. Nieruchomość w tej części Krety można kupić od 1500 €/metr.

Jeśli chcecie nabyć dom na wyspie z unikalna historią, tradycjami i piękną przyrodą to Kreta jest najlepszym wyborem.

Subskrypcja newslettera