Nieruchomości w Atenach i w regionie Attykii. Sprzedaż i wynajem domów, apartamentów, willi i domów jednorodzinnych

Attyka to najbardziej wysunięty na południe punkt kontynentalnej Grecji. Attyka poraża różnorodnością krajobrazów: z jednej strony olbrzymie góry, z drugiej przepiękne wybrzeża i plaże. W tym regionie znajduje się najwięcej zabytków: świątynia Posejdona na przylądku Sunion, miasto Maraton, świątynia Demeter w Eleusis.

 

Недвижимость в Афинах и в Аттике

 

Głównym miastem półwyspu i stolicą Grecji są Ateny ze swoją wielowiekową historią. Obecnie to megapolis będące centrum gospodarczej i kulturalnej działalności kraju. Codziennie miliony podróżników i turystów ze wszystkich zakątków świata trafiają tutaj, aby zobaczyć liczne zabytki historii i kultury, z których najważniejszym jest ateński Akropol. Widok rozpościerający się ze wzgórza wywołuje niezapomniane wrażenie: białe dachy budynków, błękitne niebo i widniejące w oddali morze. Historyczne centrum Aten jest pełne atrakcji, muzeów i wykopalisk archeologicznych. W dzielnicach Monastiraki i Plaka można odbyć spacer po wąskich uliczkach starego miasta, spróbować pysznej tradycyjnej kuchni w przytulnej tawernie lub kupić pamiątki. W mieście znajduje się wiele teatrów, także letnich - pod gołym niebem oraz kin. W niezliczonych barach, klubach i dyskotekach tętni nocne życie stolicy. Miłośnicy zakupów mogą wybrać się do nowoczesnych centrów handlowych, gdzie znajdą sklepy najlepszych greckich i światowych marek. Spośród doskonałej infrastruktury miasta należy wyodrębnić metro, które uważane jest za jedno z najładniejszych na świecie: na centralnych stacjach ustawione są muzealne eksponaty.

 

Недвижимость в Афинах и в Аттике

 

Na południu Aten położony jest Pireus. Dawniej było to oddzielne miasto, teraz zlał się z Atenami i stanowi jedną z dzielnic miasta. Jest tu wiele pięknych promenad z kawiarniami, barami, restauracjami i tawernami, gdzie można zjeść świeże ryby i owoce morza. Dzielnica słynie przede wszystkim ze swojego portu, który jest największy w Europie i trzeci na świecie. Każdego dnia rozpoczynają się tu rejsy do wielu punktów świata.

Dla kupujących nieruchomości interesujące są przybrzeżne rejony, zaczynając od przedmieści stolicy (dzielnice Kavouri, Vouliagmeni, Varkiza) przez Lagonisi i Saronida, aż do Laurion. Tym, którzy lubią chłód i leśne pejzaże, będzie odpowiadać Attyka wschodnia. Dużym zainteresowaniem cieszą się także domy w zachodniej Attyce, np. w rejonie Kinetta, położonym na brzegu morza i otoczonym sosnowym lasem.

Subskrypcja newslettera