Nieruchomości na wyspie Kos. Sprzedaż i wynajem domów, apartamentów, willi i domów jednorodzinnych

Kos to grecka wyspa na Morzu Egejskim, należąca do Dodekanez. Stolicą wyspy jest miasto Kos, w którym znajduje się główny morski port wyspy. 26 km od stolicy położone jest lotnisko Hipokrates. Połączenia lotnicze z Salonikami, Rodos i Atenami trwają przez cały rok. Ze względu na bujną roślinność, piękne ogrody i ogromne parki, Kos zyskała miano Ogrodu Morza Egejskiego. Podróżników przyciąga tutaj przede wszystkim przyroda jak i zabytki historii i kultury. Kos ma wysoko rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Duch starożytnej krainy przeplata się tutaj z nowoczesnymi rozrywkami. Różnorodne tawerny, parki wodne, dyskoteki i restauracje umilą Wam wypoczynek.

 

 

Na Kos znajdziecie szeroki wybór nieruchomości. Od prostego mieszkania w bloku do luksusowego domku na brzegu morza czy willi z własną plażą. Firma Grekodom Development pomoże Wam korzystnie kupić zarówno dom, jak i nieruchomość inwestycyjną.

 

 

Na wyspie przez cały rok panuje słoneczna pogoda. Sezon plażowy zaczyna się w maju, kiedy woda nagrzewa się do 20-23 stopni. Wiosną, kiedy rozkwitają ogrody i parki, można rozkoszować się zachwycającą feerią barw. W środku lata temperatura często przekracza 35 stopni, ale morska bryza ułatwia zniesienie upału. Plaże na wyspie zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagającego turysty. Kamieniste, piaszczyste, z czarnym piaskiem wulkanicznym, ciche i tłoczne - znajdują się tu plaże każdego rodzaju. Kos jest dogodnie położona, dzięki czemu można łatwo i szybko przemieścić się na sąsiednie wyspy.

 

 

Mino, że główną część wyspy zajmują równiny, jest na niej także wiele wzniesień i wąwozów. Najwyższe szczyty to: Dikeo, Latra i Simpatros. Skały mają pochodzenie wulkaniczne. Gleba jest tutaj żyzna, o czym świadczy duża ilość lasów, ogrodów i gospodarstw rolnych. Oprócz wspaniałej roślinności, na wyspie żyją także unikalne gatunki zwierząt, spośród których wiele znalazło się w Czerwonej Księdze Zwierząt (zagrożonych gatunków).

Podobnie, jak wiele innych wysp Grecji, Kos wspominana była w mitologii. Kiedy Herakles wracał z Troi, jego macocha - bogini Hera - wywołała gwałtowną burzę, chcąc utopić statek wojownika. Burza wyrzuciła okręt na wyspę Kos, a miejscowi rybacy uznali, że to piracki statek i zaczęli zarzucać go kamieniami, nie dając dopłynąć do brzegu. Rozgniewany Herakles dopłynął nocą do wyspy, zabił jej króla i zaczął władać wyspą. Świątynia Heraklesa to jeden z najstarszych zabytków na wyspie.

Na Kos urodził się nasłynniejszy uzdrowiciel - Hipokrates. Ojciec Medycyny dożył prawie stu lat, czemu przysłużyło się czyste powietrze, i dobre dla zdrowia sosny i eukaliptusy. Wiele atrakcji wyspy wiąże się z Hipokratesem: drzewo Hipokratesa, świątynia medycyny Asklepion, muzeum Hipokratesa.

Zakup nieruchomości na wyspie Kos to korzystna i pewna inwestycja. Zarezerwujcie wyjazd w poszukiwaniu nieruchomości, a GREKODOM pomoże Wam wybrać obiekty zgodne z waszymi wymaganiami.

Subskrypcja newslettera