Nieruchomości na wyspie Santorini. Sprzedaż i wynajem domów, apartamentów, willi i domów jednorodzinnych

Santorini to wyspa, która powstała ponad 3500 lat temu w wyniku silnego wybuchu wulkanu. Ogólna powierzchnia wyspy to 76 km², a jej stolicą jest miasto Fira. Santorini jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej zagadkowych kurortów nie tylko nad Morzem Śródziemnym, lecz i na całym świecie. Wyspa słynie ze swoich unikalnych krajobrazów, krystalicznie czystego morza i gościnności małych miasteczek i wiosek.

Na wyspie przez cały rok panuje typowa grecka pogoda. Latem bardzo rzadko pada deszcz. Zimą, nawet nocą, temperatura powietrza sprzyja romantycznym spacerom. Sezon plażowy zaczyna się w maju, kiedy temperatura podnosi się do 24-26 °C, i trwa do początku listopada.

 

 

Santorini to prawdziwa perła, regularnie wchodzi na listę najpiękniejszych miejsc na świecie i ma na swoim koncie dziesiątki nagród, wielu międzynarodowych organizacji. Jest to też jedno z najpopularniejszych miejsc wybieranych na miesiąc miodowy. Pierwsze statki turystyczne przypływają na wyspę pod koniec marca.

Na tle innych Cyklad Fira wyróżnia się stylem architektonicznym. Jest tu wiele budynków z oryginalnymi sklepieniami i kopułami. Wyobraźcie sobie oślepiającą biel domków naruszoną jedynie błękitnymi kopułami świątyń i monastyrów. Jeden z najsłynniejszych kościołów Santorini - Agiou Mina - zbudowany jest przy skalnym urwisku. Jest ona wizytówką wyspy znaną na całym świecie. Budynki Firy tworzą amfiteatralną zabudowę na kamienistych zboczach wzgórz. Goście wyspy uwielbiają mieszkać w tradycyjnych domach. Siedzieć na tarasie, nieśpiesznie popijając wino miejscowej produkcji i obserwując zachwycające zachody słońca nad Morzem Egejskim to włąśnie to, co wywołuje uczucie doskonałej harmonii i wypoczynku.

 

 

Najpiękniejsze i uwielbiane przez turystów miejsce to wioska Oia, która znajduje się na samym krańcu wyspy. Uwagę podróżujących przyciąga także miejscowość Imerovigle, z której rozpościera się przepiękny widok. Podwodny świat Morza Egejskiego można poznać w trakcie niezwykłej wycieczki łodzią podwodną wokół wyspy.

Wyjątkowe zabytki, wyszukana architektura i cudowne pejzaże niezmiennie przyciągają na Santorini tysiące turystów. Plaże usypane są drobnym żwirkiem o pochodzeniu wulkanicznym, mającym różne kolory: czerwony, biały i czarny. Na szczególną uwagę zasługują dwie plaże:

 

  • Kamari – cudowna plaża niedaleko od miasta Fira, z drobnym żwirkiem i czarnym piaskiem pochodzenia wulkanicznego. Przy plaży znajduje się wiele barów, kawiarni i hoteli.

  • Perissa – dogodnie położona plaża u podnóża góry Musa Vouno. Skały chronią 8-kilometrową plażę od wiatru, a wejście do morza jest bardzo łagodne. Atmosfera sprzyja spokojnemu odpoczynkowi w gronie rodziny i przyjaciół.

 

Mit głosi, że Santorini to szczyt zatopionej Atlantydy. Od dziesiątków lat historycy szukają potwierdzenia tej legendy, a w latach 60-tych, podczas wykopalisk znaleziono w pobliżu wioski Akrotiri ruiny starożytnego miasta cywilizacji minojskiej. Działa tam muzeum archeologiczne, gdzie każdy może zapoznać się z kulturą i architekturą starożytnego świata. Warto odwiedzić również muzeum historyczne w mieście Fira.

Niezwykła i romantyczna wyspa niezmiennie zachęca do zakupu domu. Na Santorini znajdziecie szeroki wybór różnego rodzaju nieruchomości: domy, kamienice, wille, cottage i lokale usługowe. Szczególną popularnością cieszą się stare domy z białego kamienia, z których rozpościera się przepiękny widok na Morze Egejskie. Każdego roku wyspa przyciąga coraz więcej inwestorów i deweloperów, czemu sprzyja rozwinięta infrastruktura. Zakup nieruchomości na Santorini to korzystne i perspektywiczne ulokowanie pieniędzy.

Dzięki firmie Grekodom macie unikalną możliwość zakupu nieruchomości na przepięknym Santorini. Zwróćcie się do naszej firmy, a doświadczeni pracownicy Grekodom Development pomogą Wam zrealizować Wasze marzenie. Staniecie się właścicielami małej cząstki legendarnej Atlantydy!

Subskrypcja newslettera