Nieruchomości na wyspie Mykonos. Sprzedaż i wynajem domów, apartamentów, willi i domów jednorodzinnych

Mykonos to niesamowicie piękna wyspa archipelagu Cyklady. Wyspa łączy w sobie eleganckie i modne życie z dziewiczymi krajobrazami. Luksusowa Mykonos przyciąga uwagę zamożnych osób, co korzystnie wpływa na rozwój biznesu, przemysłu rozrywkowego i inwestycji nieruchomościowych. Na wyspie lubią odpoczywać celebrycie i gwiazdy Hollywood. Stolicą wyspy jest Chora, która wita gości oryginalną cykladyjską architekturą i doskonale rozwiniętą infrastrukturą. W mieście znajduje się główny port wyspy, a w jego przystaniach kontrastują ze sobą rybackie łódki i luksusowe jachty. Zdjęcia miasta często można zobaczyć na pocztówkach z Grecji. W dawnych czasach Chora często było napadane przez piratów, dlatego też, aby zabezpieczyć miasto, jej uliczki tworzą dosłownie labirynt. Najstarszą dzielnicą miasta jest Kastro, które położone jest na wzniesieniu. Od wielu wieków stoi tu kościół Paraportiani znany z niezwykłej fasady. Domki Chory oślepieją bielą w promieniach greckiego słońca. W stolicy Mykonos, klasyczna architektura Cyklad łączy się ze współczesnymi budynkami, podkreślając harmonię i rozwój kulturalny kolejnych epok.

 

 

Wizytówką Mykonos są młyny wiatrowe z białego kamienia. Sylwetki wielkich wiatraków widoczne są na długo przed przybiciem do brzegu wyspy od strony Morza Egejskiego. Młyny są od dawna nieczynne. Obecnie znajdują się w nich liczne sklepiki i kawiarnie.

Klimat Mykonos jest typowy dla regionu Morza Śródziemnego. W ciągu roku jest ponad 300 słonecznych dni, opady są rzadkie, deszcz pada głównie pod koniec zimy lub na początku wiosny. Średnia temperatura powietrza latem to +28°C, a zimą +16°C. Miejscowi mówią, że wiatr na wyspie jest dwojakiego rodzaju. Pierwszy typ “sirroko” wieje zimą i przynosi burze. Latem wieje “meltemi”, który przynosi ulgę w upalnych letnich miesiącach.

 

 

Mykonos jest znane na całym świecie ze swojego nocnego życia. Na wyspie jest ogromy wybór rozrywek. Dzień można zacząć od relaksu w jednym z barów nad basenem, potem pospacerować po miejscowych uliczkach, nastęnie zająć się np. nurkowaniem, na kolację spróbować tradycyjnej greckiej kuchni, a wieczorem zabawić się w nocnym klubie. Na wyspie nie ma miejsca na uprzedzenia i stereotypy. Wszyscy są tutaj rozluźnieni, przyjaźni i otwarci na różne poglądy.

Plaże ciągnące się wzdłuż całego wybrzeża dają wiele możliwości wypoczynku. Plaże na południu wyspy, uważane za najlepsze, ukryte są od wiatru. Są plaże ciche i spokojne doskonałe na spędzenie czasu z dziećmi, są również plaże z dyskotekami, ze sportami ekstremalnymi, a także plaże nudystów. Każdy może tu odpocząc tak, jak lubi.

 

 

Nieruchomości na Mykonos mają szczególną architekturę. Wszystkie budynki są do siebie podobne - śnieżnobiałe kamienne domki z błękitnymi drzwiami i okiennicami. Zakup nieruchomości w tym rajskim zakątku jest zawsze dobrym pomysłem, ponieważ można tu nie tylko spędzać urlop, ale żyć także na stałe. Nasi klienci zyskują możliwość rozkoszowania się widokami i wspaniałą atmosferą.

Firma GREKODOM oferuje nieruchomości na wyspie Mykonos. Możecie stać się właścicielami greckiego domu na jednej z najpiękniejszych wysp Morza Śródziemnego.

Subskrypcja newslettera