Nieruchomości na wyspie Evia . Sprzedaż i wynajem domów, apartamentów, willi i domów jednorodzinnych

Wyspa Evia (Eubea) to przepiękna perła w naszyjniku greckich wysp, leżąca wzdłuż północnego wybrzeża Attyki niedaleko od macierzystej Grecji i wspaniałej stolicy - Aten. Wyspę otacza Morze Egejskie, a od lądu oddzielają ją trzy cieśniny. W najwęższym miejscu, odległość od stałego lądu wynosi 38 m, co sprawia, że Evia może być doskonałym miejscem do zwiedzania, nie tylko samej wyspy, lecz także innych części Grecji.

Evia to druga co do wielkości wyspa Grecji (po Krecie), a dostać się na nią jest bardzo łatwo. Po przylocie na ateńskie lotnisko czeka Was 1,5-godzinna podróż malownicząj trasą, a potem przejazd przez 600-metrowy most, jeden z największych w Europie, który sam w sobie jest jedną z atrakcji wyspy.

 

Zakup nieruchomości na Evii to nie tylko doskonała inwestycja, lecz także możliwość zostania właścicielem prawdziwie rajskiego zakątka, gdzie spędzicie niezapomniane chwile i dobrze wypoczniecie. Tę część Grecji wybierają na urlop także ateńczycy. Można tu nie tylko relaksować się w nowoczesnych kurortach, lecz także podziwiać przyrodę i zadbać o zdrowie, biorąc lecznicze kąpiele.

Największe miasta Evii to: Karistos, Eretria, Limni, Kimi, Kerasia i oczywiście kulturalne centrum wyspy i jej stolica - Chalkida. Każde z miast ma swój niepowtarzalny urok. Centralna Evia słynie z rozwiniętej infrastruktury, pięknych plaż, urokliwych restauracji, tradycyjnych tawern i intensywnego nocnego życia. Południowa część wyspy to skupisko świetnych kurortów, wielu atrakcji, pośród których znajdują się malownicze młyny, muzea archeologiczne z antycznymi eksponatami, tajemnicze jaskinie, śliczne jeziora i rozproszone po całej południowej części wyspy kościółki. Północna Evia przypadnie do gustu tym, którzy potrzebują odosobnienia wśród zielonych drzew i bajkowych górskich i morskich pejzaży. Pobyt tutaj da całkowity relaks i pozwoli cieszyć się atmosferą absolutnego spokoju. Miejsce to pozwala również na odwiedzenie innych wysp archipelagu Sporad Północnych, do którego należą, poza Evią, Skiatos, Skopelos i Alonisos.

 

 

Istotnym argumentem na rzecz wyboru nieruchomości na Evii są źródła termalne i najlepsze kurorty SPA, pośród których znajduje się ThermaeSyllaSpa - jeden z 10 najlepszych na świecie kompleksów termalnych, w którym wypoczywali m.in.: Winston Churchill, miliarder Arystoteles Onasis, gwiazdy Hollywood i sceny operowej - Omar Sharif, Greta Garbo, Maria Callas i in.

 

 

Kupując nieruchomość na Evii, nie tylko uzyskacie możliwość wspaniałego odpoczynku na pięknych plażach, lecz także będziecie mogli zwiedzić atrakcje kontynentalnej Grecji, spośród których największą są niewątpliwie Ateny. Bez trudu dotrzecie do stolicy Grecji, będziecie mogli pospacerować po jej starej dzielnicy Plaka, zachwycić się śnieżnobiałym Partenonem, wspaniałą panoramą miasta ze szczytu Akropolu, zwiedzić najlepsze muzea i zrobić zakupy.

 

 

Zaletą zakupu nieruchomości na wyspie Evia jest również jej śródziemnomorski klimat, niezwykle żyzne równiny i morskie bogactwa, które pozwalają rozkoszować się pysznymi potrawami przez okrągły rok.

Zakup lub budowa domu na Evii pozwala nie tylko korzystnie ulokować kapitał, lecz także odkryć piękno i różnorodność wyspiarskiej i lądowej Grecji!

Subskrypcja newslettera