Nieruchomości w Salonikach. Sprzedaż i wynajem domów, apartamentów, willi i domków jednorodzinnych.

Nieruchomości w Salonikach.

Saloniki to największe miasto Macedonii, północna stolica Grecji. Saloniki (lub po grecku Thessaloniki) były założone przez macedońskiego króla Kassandra na cześć jego żony Thessaloniki. Król zapewne nie sądził, że miasto stanie się tak znane i tak doskonale rozwinie się jego infrastruktura.

 

Недвижимость в Салониках

Zakup nieruchomości w Salonikach - domku za miastem, domu miejskiego lub mieszkania czy apartamentu, to dobry pomysł na ulokowanie kapitału. Może być to miejsce do stałego mieszkania lub sezonowego wypoczynku, lecz także można je korzystnie wynająć. Grecja to w końcu ulubione miejsce turystów z różnych stron świata. Trzeba także podkreślić przyjazny stosunek mieszkańców do nowych sąsiadów. Miłe nastawienie, życzliwość i cierpliwość są efektem wydarzeń historycznych - naród Hellady musiał nauczyć się żyć w różnych warunkach.

Miasto słynie ze swojego portu, zajmującego drugie miejsce w kraju pod względem ilości przeładunku i mającego duże znaczenie dla państwa. Transport morski funkcjonuje tu od wielu wieków: korzystać można z przewozów promami, które nie tylko łączą miasto z licznymi wyspami, lecz także z innymi państwami.

 

Недвижимость в Салониках

 

Budynki w mieście ułożone w formie kaskady, sprzyjają spacerom i miłemu spędzaniu czasu. Jednak dla wygody przemieszczania się w Salonikach ma powstać metro.

Dla osób, które lubią podróżować lub, których praca wiąże się z częstymi przelotami, Saloniki będą świetnym miejscem do życia. Codziennie odbywają się loty z międzynarodowego lotniska Macedonia do niemalże każdego miejsca na świecie.

 

Недвижимость в Салониках

 

Stolica północnej Hellady zajmuje drugie miejsce co do liczby mieszkańców i znaczenia ekonomicznego. To ważny ośrodek handlu i przemysłu. Znajduje się tu wiele przedsiębiorstw farmaceutycznych, tytoniowych i spożywczych.

Kolejnym ważnym argumentem, dla którego warto być “na tak” w kwestii zakupu nieruchomości w Salonikach, jest życie kulturalne. Miasto pełne jest wczesnochrześcijańskich i bizantyjskich budowli, które znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Należą do nich m.in.: Kościół św. Demetriosa, łuk triumfalny Galeriusza, Rotunda, kościół Mądrości Bożej, kościół św. Apostołów, kościół św. Panteleimona. Najważniejszym budynkiem w kulturalnej stolicy Grecji jest Biała Wieża.

Liczne konkursy, festiwale, koncerty i promocje dopełniają kulturalny wypoczynek mieszkańców i gości Salonik. W 1960 r. odbył się tu po raz pierwszy międzynarodowy festiwal filmowy, a w 1999 r., w jego ramach, powstał festiwal filmu dokumentalnego. Miłośnicy zakupów mogą wziąć udział w corocznym międzynarodowy jarmarku.

Dzięki organizacji licznych imprez młodzieżowych, Saloniki uzyskały tytuł “Młodzieżowej stolicy Europy 2014”. Jest to miasto studenckie, które słynie ze swojego nocnego życia. Najbardziej znane kluby to: ClubVogue, ClubHouse, LimaniRock&Roll, MatterClub, Minibar.

Wszystko to sprawia, że Saloniki są miastem zachęcającym do zamieszkania, a nieruchomości nie tracą tu na wartości.

 Недвижимость в Салониках

Dlaczego warto kupić nieruchomość w Salonikach:

  • Rozwinięta infrastruktura

  • Dwa duże uniwersytety: Uniwersytet im. Arystotelesa i Uniwersytet Macedonii, które są uważane za najlepsze uczelnie na Bałkanach

  • Wybrzeże Salonik - najdłuższa linia brzegowa w Europie, doskonała na spacery i uprawianie sportu

  • Muzea, kościoły

  • Szczególna atmosfera miasta - miejscowi uważają, że miasto wypełnia magia życia

  • Wiele dużych sklepów, barów, kawiarń, tawern

  • Bogata historia i wiele zabytków architektonicznych

  • Dogodne położenie - niedaleko od głównego kurortu Chalkidiki

 

Przedmieścia Salonik, gdzie można kupić nieruchomość:

 

Perea

Nieruchomości na przedmieściach Salonik, na przykład w miejscowości Perea, także są dobrą lokatą kapitału. Perea znajduje się na brzegu Morza Egejskiego. Infrastruktura jest tu doskonale rozwinięta, a ceny nieruchomości znacznie niższe niż w Salonikach. W miejscowości jest wiele nowych budynków - kamienic, bloków (maksymalnie 4-piętrowych), z których rozpościera się widok na morze.

 

Nei Epivates

Obok Perei położona jest miejscowość Nei Epivates. Trudno określić, gdzie kończy się jedna miejscowość, a zaczyna druga. W Nei Epivates, na wspólnej z Pereą promenadzie, znajduje się wiele barów, kawiarni, restauracji i tawern, gdzie można przyjemnie spędzić czas.Wspaniałe plaże, modne sklepy, duży wybór niedrogich nieruchomości - Nei Epivates do doskonały wybór!

 

Agia Triada

To niewielkie turystyczne miasteczko. Infrastruktura turystyczna jest tu dobrze rozwinięta, znajduje się tu przyjemna przybrzeżna promenada, a ceny nieruchomości są jeszcze niższe ze względu na większą odległość od Salonik. Dzięki trasie szybkiego ruchu łączącej miejscowość z lotniskiem i Salonikami, odległość ta nie jest zauważalna.

 

Michaniona

Prestiżowa nadmorska miejscowość – idealne miejsce na zakup nieruchomości. Rozległa terytorialnie, bardziej przypomina miasteczko niż wieś. Znajduje się tu wszystko, co potrzeba: sklepy, kawiarnie, szpital i oczywiście piękne wybrzeże Morza Egejskiego.

 

Nea Iraklia

Jeśli marzycie o domu na półwyspie Chalkidiki, ale rozważacie także miejsca bliżej Salonik, Iraklia to to, czego potrzebujecie. Mają tu swoje nieruchomości Grecy, którzy latem chcą spędzić czas w pobliżu morza. Przytulne miasteczko, rozwinięta infrastruktura, najlepsze tawerny w okolicy, czyste morze i dobre ceny nieruchomości. Trzeba zaznaczyć, że Iraklia, w odróżnieniu od Perei, Nei Epivates, Agia Triada i Michaniona, to typowy kurort. Dlatego też zimą możecie nacieszyć się całkowitym spokojem i ciszą, której trudno doświadczyć w dużym mieście. Pracownicy firmy Grekodom Development pomogą Wam w wyborze nieruchomości odpowiadającej Waszym życzeniom i potrzebom zarówno w Salonikach, jak i na przedmieściach, a także w każdym innym regionie Grecji oraz wesprą w załatwieniu formalności. 

Subskrypcja newslettera