Projekt ogrodu z firmą Grekodom Development

Projekt ogrodu z firmą Grekodom Development

 

Wizytówką każdego domu jest także  jego otoczenie.

Grecki ogród to harmoniczne połączenie uprawianej roślinności, otaczającej przyrody oraz architektury i budownictwa, zamknięte w doskonałym projekcie.

 

W starożytnej Grecji ogrody stanowiły nieodłączną część domu i pejzażu miejskiego. Według opinii Arystotelesa, ogrody powstawały, by ludzie czuli się szczęśliwi.

W ich urządzaniu niezmiernie ważne były wówczas rzeźby i ich kompozycje, w szczególności zaś fontanny. Starożytni projektanci z wielką starannością naśladowali w projektowaniu ogrodów naturę, nie ingerując w jej naturalne piękno. Wille osób zamożnych posiadało wówczas różnorodne elementy dekoracyjne: wspomniane fontanny, kaskady, kwietniki, artystycznie przycinane drzewa i krzewy, kryte aleje, dekoracyjne rzeźby, ławy i inne.

Opracowując dziś projekt ogrodu, wykorzystać można całe bogactwo kolorów Grecji. Nawet brukowane ogrodowe dróżki i miejsca do parkowania można ozdobić i nadać im wyjątkowy charakter. Wykorzystywane są do tego elementy dekoracyjne, np. gliniane wazy i amfory, donice, osłony na donice, różnego rodzaju ozdoby i dodatki ogrodowe. Greckie ogrody przez cały rok cieszą oko feerią barw kwitnących drzew i kwiatów, zielenią i słońcem.

 

Firma Grekodom Development proponuje pełen wachlarz usług w zakresie projektowania oraz urządzania ogrodów:

 

  • projektowanie (od wstępnego szkicu, do zatwierdzonego ostatecznego planu),
  • rozrysowanie miejsc, placów, planowanych form architektonicznych i pozostałych konstrukcji,
  • rozplanowanie oświetlenia,                                                     
  • sadzenie drzew, krzewów, kwietów, trawników itp.,
  • podłączenie systemu nawadniania,
  • rozplanowanie zbiorników wodnych.

 

Poniżej przedstawiamy przykład realizacji projektu:

Subskrypcja newslettera