Zarządzanie nieruchomością w Grecji

Po zakończeniu wszystkich formalności zostali Państwo szczęśliwymi właścicielami cząstki Grecji, a co dalej? Większość firm, uścisnąwszy rękę klientowi rozstaje się z nim i pewnie nigdy się już nie spotkają. A przecież trzeba jeszcze kupić meble, podłączyć telefon i Internet, może zagospodarować teren lub zbudować nieduży basen na podwórzu, oswoić się z miejscowymi tradycjami… no i kto będzie doglądać domu w czasie Państwa nieobecności i sprzątać go przed Państwa przyjazdem?

Grekodom Development rozwiązuje wszystkie te kwestie oraz wiele innych. Podstawowym zadaniem wszystkich oddziałów Mouzenidis Group jest pomoc klientom tak, by pobyt w Grecji był dla nich maksymalnie przyjemny i komfortowy.

Można zamówić następujące usługi naszej firmy:


Doglądanie i opieka nad nieruchomością (sprawdzanie stanu wnętrz, sprzątanie itd)

 • Opłata komunalnych należności

 • Prowadzenie niezbędnych prac gospodarczych

 • Informowanie właściciela o stanie nieruchomości

 • Pomoc w najmie

 • Urządzanie domu i ogrodu

 • Pomoc przy wyborze i kupnie mebli, wyposażenia itd.

 • Organizacja i przeprowadzenie remontu lub odświeżenia domu

 • Organizacja i montaż urządzeń służących do ochrony i systemów sygnalizacyjnych

 • W przypadku powstania sytuacji awaryjnych, wezwanie elektryka, hydraulika itd.

 • Konsultacje różnego rodzaju

 

Usługi Gospodarstwa Mieszkaniowo-Komunalnego dla klientów firmy Grekodom Development

Oddział do sprzedaży Usług (GMK) firmy Grekodom Development zajmuje się pytaniami w zakresie mieszkaniowo-komunalnym. W działalność oddziału wchodzi zarządzanie nieruchomością w Grecji i podłączenie niezbędnych usług dla wszystkich tych, kto nabył tu nieruchomość. Nasza firma reprezentuje interesy klientów na terytorium Grecji i przeprowadza w imieniu klienta podłączenie energii elektrycznej, zaopatrzenia w wodę, Internet itd.

Sposoby opłat

Aby nasza firma mogła działać w imieniu klientów, niezbędne są takie dokumenty jak umowa kupna-sprzedaży oraz i upoważnienie. Opłata rachunków może mieć miejsce z pozostawionego depozytu lub też poprzez biura - Grekodom Development i Mouzenidis Travel.

Pokwitowania

Po wykonywaniu opłat, na adres elektroniczny klienta przychodzi pokwitowanie za każdą udzieloną usługę. Oryginały tych kwitów będą przechowywane w archiwach naszego centralnego biura w Salonikach. Klient może prosić o dostęp do nich w każdej chwili.

Opłaty komunalne

W opłaty za elektryczność (wysyłany raz na dwa miesiące) wchodzi:

• comiesięczna opłata abonamentowa,

• wywóz śmieci,

• składka na potrzeby zarządu miasta,

• podatek za telewizję.

 

W rachunek za wodę (wysyłany raz na kwartał w Salonikach i raz na pół roku na półwyspie Chalkidiki) wchodzi:

• comiesięczna opłata abonamentowa,

• składka na potrzeby zarządu miasta.

 

Rachunki klienta kierowane są na adres centralnego biura Grekodom Development.

 

Umowa o świadczeniu usług o rządzeniu nieruchomością.

Realizacja usług, proponowanych przez firmę Grekodom Development, polega na świadczeniu czynności zawartych w umowie, która określa prawa i obowiązki każdej ze stron oraz terminy i inne rzeczy typowe dla tego rodzaju dokumentów. Po zawarciu umowy, klient przekazuje firmie klucze do lokalu.

Proponujemy zapoznanie się z krótkim opisem usług oraz warunkami współpracy z naszą firmą:

 

1. Doglądanie pomieszczeń, zaopatrzenie w wodę, zasilanie w energię elektryczną. Raz w miesiącu pracownik firmy i Grekodom Development odwiedza mieszkanie i sprawdza jego stan, a razie jakichkolwiek usterek, zleca ich naprawę na miejscu lub w uzgodnieniu z klientem czeka na jego przyjazd.

2. Zawiadomienie właściciela w przypadku wystąpienia usterek czy uszkodzeń. Klient zostaje od razu powiadomiony w razie wystąpienia jakiejś szkody lub potrzeby naprawy, oszacowany zostaje ich koszt i po uzgodnieniu z klientem wezwana wykwalifikowana pomoc.

3. Wietrzenie pomieszczeń. Przy długiej nieobecności, w zamkniętych pomieszczeniach może pojawić się wilgoć i jej uboczne skutki. Dlatego raz w miesiącu pomieszczenia powinny być wietrzone.

4. Opłata rachunków bieżących. Opłata rachunków za usługi komunalne, a także należności podatkowe uiszcza się na bieżąco i bez zbędnego wydatku po 10 euro za każdy rachunek, który byłby płacony w razie braku takiej umowy.

5. Foto dokumentacja o stanie nieruchomości. Po zawarciu umowy z Grekodom Development właściciel otrzymuje fotoreportaż na pocztę elektroniczną pod koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

 

Cena i termin zawarcia umowy:

Wartość wszystkich wyżej wymienionych usług to 50 euro za miesiąc. Minimalny termin zawarcia umowy to 6 miesięcy. Termin proponowany to 12 miesięcy.

Dodatkowe usługi, które mogą być włączone do umowy:

 

• urządzenie domu w Grecji po jego kupnie;

• podłączenie systemu sygnalizacji alarmowej;

• usługa agencji ochrony;

• obsługa podstawowych napraw technicznych;

• doglądanie nieruchomości w Grecji;

• pielęgnacja ogrodu i przylegającego terenu (w zależności od wielkości terenu i ilości roślinności)

• czyszczenie i obsługa serwisowa basenów (w zależności od sezonu);

• przygotowywanie domu na przyjazd gospodarza (klient powinien zawiadomić firmę tydzień przed planowanym przyjazdem);

• pośrednictwo w usłudze corocznej deklaracji podatkowej;

• pośrednictwo w usługach księgowego, notariusza, prawnika, tłumacza;

• pośrednictwo w usługach dostarczania oleju i drewna do ogrzewania (klient powinien zawiadomić firmę tydzień przed planowanym przyjazdem);

• pośrednictwo w usługach VIP-transferu.

 

Wszelkie usługi jakimi klient jest zainteresowany rozpatrywane są indywidualnie i wedle uznania klienta, wpisywane w umowę.

 

Podłączenie do Internetu

Nasza firma proponuje kilka rozwiązań w kwestii podłączenia do Internetu.

 1. Podłączenie stacjonarne

Termin realizacji - koło miesiąca. Istnieją dwa warianty tego rozwiązania:

 1. Podłączenie po podpisaniu umowy na minimum jeden rok.

 2. Podłączenie po podpisaniu umowy na 6 miesięcy - od 1 czerwca do 30 września, plus miesiąc na okres noworoczny i święta wielkanocne.

Przy stacjonarnym podłączeniu, oprócz internetu, w pakiecie dostaje się 250 minut miesięcznie na połączenia stacjonarne i 30 minut na telefony komórkowe w całej Grecji oraz bezpłatną identyfikację numerów wychodzących i 2 miesiące bezpłatnego zabezpieczenia antywirusowego.

 1. Modem albo mini-router

 1. Modem

Minimalny termin umowy - 12 miesięcy (jednoczesne podłączenie do 10 urządzeń).

Maksymalna szybkość pobierania danych - 21 Mb/s z limitem do 20 GB w miesiąc.

 1. Mini-routery

Ograniczenie do 20 GB miesięcznie, po przekroczeniu, każdy GB dodatkowo płatny.

 1. Internet satelitarny

Opcja dostępna pod warunkiem podpisania umowy na dwa lata. Urządzenia są bezpłatne, zaś koszt podłączenia doliczany jest do pierwszego rachunku. Po wykorzystaniu miesięcznego pakietu dostęp do Internetu jest wstrzymywany całkowicie. Niektóre pakiety oferują bezpłatny dostęp w godzinach od 00:00 do 06:00.

 

W przypadku, gdy klient nie chce skorzystać z opcji podpisania z nami umowy, możliwe jest także świadczenie mu usług jednorazowych. W tym wypadku, każdorazowy koszt za zlecenie opłacenia rachunku za elektryczność wyniesie 10 euro.

Jeśli macie Państwo pytania, zawsze możecie zwrócić się z prośbą o konsultację do naszych specjalistów.

 

Tutaj możecie się Państwo zapoznać zUmowa o świadczeniu usług związanych z zarządzaniem i opieką nad nieruchomością , podpisywaną z osobą prywatną, a tutaj z Umowa o świadczeniu usług związanych z zarządzaniem i opieką nad nieruchomością, zawieraną przez podmioty prawne.

 

Korzystajcie z życia w Grecji i
cieszcie się nim. Wszystkie obowiązki my bierzemy na siebie!

Subskrypcja newslettera