Nieruchomości na półwyspie Chalkidiki. Sprzedaż i wynajem domów, apartamentów, willi i domów jednorodzinnych

Północna część Grecji łączy w sobie różnorodne krajobrazy: grzbiety gór przechodzą w gaje oliwne, jeziora i morskie kurorty graniczą z sosnowymi lasami. Turyści z całego świata przyjeżdżają tu aby zobaczyć legendarną górę Olimp i szmaragdowe wody Morza Egejskiego. Łagodny klimat pozwala na odpoczynek nad morzem od kwietnia do października. Zimą działają za to popularne kurorty narciarskie i centra SPA (źródła termalne).

 

Недвижимость на п-ове Халкидики

 

Najpopularniejszym regionem północnej Grecji, zarówno wśród Greków, jak i obcokrajowców, jest niewątpliwie półwysep Chalkidiki. Region słusznie nazywany jest rajskim zakątkiem ze względu na wspaniałą przyrodę, klimat i warunki do wypoczynku. Znajdują się tu jedne z najlepszych plaż w Europie, nagrodzone Błękitną Flagą. Ciepłe, łagodne morze idealnie nadaje się na odpoczynek z dziećmi i uprawianie sportów wodnych. Z jednej strony toczy się tu nocne życie w licznych barach, klubach i dyskotekach, z drugiej znajdują się tu ciche miejsca, gdzie można pobyć w samotności i rozkoszować się urodą dziewiczej przyrody. Góry porośnięte zielenią harmonijnie łączą się z krystalicznie czystymi wodami Morza Egejskiego. Tradycyjne wioski, w których zachowały się dawne zwyczaje, sąsiadują z wysokorozwiniętymi i głośnymi kurortami.

Półwysep Chalkidiki ma trzy rozwidlenia - “palce albo “nogi” , jak nazywają je Grecy. Jak trójząb Posejdona wydzielają się one na tafli morza.

 

Nieruchomości na Kassandrze

 

Najsłynniejszym “palcem” jest Kassandra. Świadczy o tym fakt, że najwięcej nieruchomości nabywanych jest właśnie tutaj. Każda miejscowość i kurort ma swój charakter i urok. Długie plaże, kluby nocne, przytulne hotele niedaleko od popularnych punktów, z domową atmosferą, czekają co roku na tłumy turystów. W porównaniu do pozostałych “palców”, Kassandra ma najlepiej rozwiniętą infrastrukturę. Jest tu wiele kompleksów turystycznych i bardzo szybko przybywają nowe budynki. Kassandra jest popularna wśród młodzieży ze względu na różnorodne rozrywki. Przyjeżdżają tu także rodziny z dziećmi, które mogą spokojnie pływać w czystym morzu z płaskim dnem, a dorośli mają okazje spróbować nowych potraw i świeżych owoców morza w tradycyjnych tawernach.

 

Недвижимость на п-ове Халкидики

 

Kupując nieruchomość na Kassandrze, zyskujecie bazę wypadową do wszelkich podróży po kraju. Jest to kurort z rozsypanymi dokoła maleńkimi miejscowościami z wielką historią. Kupić nieruchomość na Kassandrze, a ściśle mówiąc w Kalithei, to żyć w najaktywniejszym miejscu półwyspu Chalkidiki. Młodzież z całego świata przyjeżdża tu, by korzystać z nocnego życia. Często zaglądają tu też gwiazdy greckiej estrady, które występują w miejscowych klubach i barach. Miejscowość jest niezwykle ładna: wąskie, kręte uliczki z palmami, panorama na morze, niewielki park z fontanną. Nic dziwnego, że Kalithea oznacza po grecku “ładny widok”. W miasteczku można zobaczyć miejscowe atrakcje i dawne świątynie: Zeusa Amona i świętego Panteleimona.

Do spokojnego życia, z dala od hałasu i szybkiego tempa, nadaje się miejscowość Chanoti. Pomimo, że w wiosce żyje się cicho i spokojnie, w letnim sezonie działa tu wiele barów, kawiarni i dyskotek. Stosunkowo blisko jest stąd do Kalithei, dlatego też warto nabywać tu nieruchomości.

 

Недвижимость на п-ове Халкидики

 

Jednym z najpopularniejszych kurortów jest Sani. Znajdują się tu hotele słynnych sieci Sani Resort (Porto Sani Village & Spa, Sani Asterias Suites, Sani Beach Club, Sani Beach Hotel & Spa, Simantro Beachhotel) i G-hotels (Macedonian Sun Hotel, Athos Palace Hotel, Pallini Beach Hotel, Theophano Imperial Palace). Skarbem tego miejsca jest przyroda: powietrze, roślinność, plaże. Mając nieruchomość w Sani, można wsiąść do samochodu i z łatwością przejechać górski szlak. Szlak biegnie przez lasy, skąd rozpościera się widok na wodny rezerwat Sani, gdzie w niewielkim jeziorze żyją żółwie.

Tradycyjną architekturą, kościołami i sosnowym lasem wita gości miejscowość Fourka. Zachowały się tu budynki z freskami z XVI w. i cerkiew z 1830 r. Stare malowidła, niczym rękopis, zachęcają do przyjrzenia się i refleksji. Cisza wiejskiego kościoła wprowadza pokój w duszę odwiedzającego. Jeśli chcecie, jak najczęściej przyjeżdżać do tego niezwykłego miejsca, Grekodom Development może zaoferować Wam ciekawe nieruchomości w Fource.

 

Недвижимость на п-ове Халкидики

 

Jeszcze jedna stara miejscowość to Nea Skioni. Była ona wybudowana po wojnie trojańskiej jako pierwsza kolonia Greków południowych. Legenda głosi, że założycielem miasta był homerowski bohater Protesilaos. Obecnie Nea Skioni to cicha, przybrzeżna wioska. Nieruchomość tutaj to korzystna lokata kapitału na rzecz spokojnego życia. Miejscowość tonie w oliwkowych gajach. Miejscowa plaża co roku nagradzana jest Błękitną Flagą.

Na półwyspie Kassandra mieści się także wioska Pefkochori, która stoi pośród sosnowego lasu. Miejscowość ma nawet swoją nieoficjalną nazwę “Sosnówka”. Można tutaj zwiedzić wiejski kościółek z XIX w. Przy poszukiwaniach nieruchomości na Kassandrze warto zwrócić uwagę na tę miejscowość, ponieważ Pefkochori otoczone jest iglastym lasem, co pozytywnie wpływa na zdrowie.

W zielonej części wschodniego wybrzeża położona jest miejscowość Polichrono. Droga prowadząca do pobliskich miast może zadziwić wykopaliskami starożytnego miasta (VII w. p.n.e.) i cmentarza (V w. p.n.e.). Obecnie Polichrono oferuje mnóstwo rozrywek i odpoczynek. Jedną z atrakcji jest jezioro Mavrobara.

Duży wybór nieruchomości na Kassandrze może Was przyjemnie zaskoczyć. Półwysep Kassandra jest bardzo różnorodny. Tutejsze atrakcje nie pozwolą ani przez chwilę zadawać sobie pytania “Czym by się zająć?”. Ludzie tu, jak i w całej Grecji, są towarzyscy i życzliwi. A to decydujący czynnik przy wyborze nieruchomości.

 

Nieruchomości na Sithonii

 

W przeciwieństwie do pierwszego “palca”, Sithonia jest mniej zabudowana i spokojna. Na jej obszarze rośnie wiele sosnowych lasów, znajdują się wspaniałe, piaszczyste plaże i malownicze, ustronne zatoki. Przyroda sprzyja spokojnemu odpoczynkowi.

Sithonia to drugi półwysep Chalkidiki, gdzie królują cisza i spokój. Nieruchomości na Sithonii kupują przede wszystkim ludzie, którzy od aktywnego wypoczynku wolą spokój i relaks. W tej części półwyspu można znaleźć ogromne tereny z nienaruszoną przyrodą. Sithonia to wszystkie odcienie błękitu i zieleni, to symfonia stworzona z szumu morza, obraz z piasku i światła.

 

Недвижимость на п-ове Халкидики

 

Według legendy Sithonia została nazwana na cześć Sithona, syna Posejdona, boga morza. Pomimo swojej harmonijnej natury, półwysep może zaoferować wszelkie typy nieruchomości i modnych hoteli, z których najsłynniejszy to Porto Carras w Neos Marmaras.

 

Miejscowość Nikiti jest uważana za jedną z najstarszych na półwyspie Chalkidiki. Znajduje się na północy Sithonii, 39 km od Nea Moudani. Nikiti położone jest między Metamorfosi i Neos Marmaras. Dzieli się na dwie części: starą, znajdującą się trochę wyżej i nową, bliżej morza. Nieruchomości lepiej kupować w nowym mieście, ponieważ stamtąd bliżej jest do plaży, a budynki są nowsze. Mieszkańcy zajmują się głównie rolnictwem i turystyką. Nikiti słynie z produkowanego tu miodu. Długość linii brzegowej w Nikiti to 30 km. Woda jest krystalicznie czysta, a plaże bardzo ładne. W piątki, do godziny 13, otwarty jest niewielki rynek, gdzie można kupić miejscowe towary. Wybór nieruchomości jest duży, od niedrogich mieszkań, do luksusowych apartamentów.

 

Недвижимость на п-ове Халкидики

Najpopularniejszą miejscowością Sithonii jest Neos Marmaras. Znajduje się między Nikiti i Toroni. Neos Marmaras zaczęło się aktywnie rozwijać po tym, jak niedaleko wybudowano ekskluzywny kompleks hotelowy Porto Carras. Kompleks jest pobudowany na wzór amfiteatru, a jego centrum leży wokół niewielkiego portu.

Neos Marmaras to także doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi.

 

Недвижимость на п-ове Халкидики

Gerakini znajduje się 14 km od Poligiros. Miasteczko jest dogodnie położone, można z niego rozpoczynać wycieczki do każdej części półwyspu Chalkidiki: Kassandry, Sithonii czy Athos. Niedaleko jest także do Salonik. Wybierając nieruchomość w Gerakini można z łatwością objechać wszystkie półwyspy i poznać historię każdego z nich. Gerakini jest mniej popularne turystycznie niż pozostałe miejscowości Sithonii, lecz mimo to znajduje się tu wiele barów, restauracji, tawern i sklepów.

 

Vourvourou to niewielkie osiedle położone między Ormos Panagias i Sarti. Miejscowość wyróżnia wspaniała przyroda z małym zatoczkami, piaszczystymi plażami, lasami i jaskiniami. Morze jest łagodne, idealne dla dzieci. Można tu także nurkować i podziwiać rafę koralową na głębokości 18-20 m. Można tu kupić nieruchomość lub wynająć mieszkanie na letni sezon, aby podziwiać urodę tego niezwykłego miejsca. Tak, jak i w innych miejscowościach, latem otwarte są tu tawerny, bary i restauracje.

 

Недвижимость на п-ове Халкидики

Sithonia to idealne miejsce na zakup nieruchomości dla ludzi, którzy cenią spokojny wypoczynek. Kiedy macie ochotę na bardziej aktywne zajęcia, możecie pojechać na Kassandrę - pierwszy, słynny półwysep, gdzie w nocy na dobre rozkręca się życie. Potem możecie wrócić do swojego przytulnego, spokojnego miasteczka.

 

Недвижимость на п-ове Халкидики

Nieruchomości na Athos

Trzeci “palec” - Athos (Agios Oros) jest szczególnie interesujący ze względu na znajdujące się tu prawosławne państwo mnichów - Święty Athos. Na jego terytorium wchodzić mogą wyłącznie mężczyźni. Kobiety mogą podziwiać monastyry jedynie ze statku. Ta część półwyspu otoczona jest atmosferą spokoju, a tutejsza woda morska uważana jest za poświęconą. Będąc tu, zapomina się o codzienności i hałasie zewnętrznego świata.

 

Недвижимость на п-ове Халкидики

Przyjeżdżając choć raz na półwysep Chalkidiki, zakochasz się w tym miejscy na zawsze.

 

Недвижимость на п-ове Халкидики

 

Zróbcie pierwszy krok w stronę Waszego domu - zwróćcie się do pracowników Grekodom Development!

Subskrypcja newslettera