Nieruchomości na Thassos. Sprzedaż i wynajem domów, apartamentów, willi i domów jednorodzinnych

Z portu Kavala można łatwo i szybko (ok. 30 minut) przedostać się na wyspę promem. Tasos to północna wyspa Morza Egejskiego, wspaniały “klejnot w koronie” Grecji, okrążony oślepiająco błękitnym morzem. Od Salonik dzieli wyspę 220 km.

Znajdziecie tu dom, w którym będziecie mogli spokojnie odpocząć. Plaże ze śnieżnobiałym piaskiem, odznaczone za czystość i bezpieczeństwo Błękitnymi Flagami, zielone wzgórza i skały - zakup nieruchomości na Tasos to doskonała lokata kapitału.

 

Недвижимость на острове Тасос

 

Nieprzypadkowo Tasos nazywana jest “szmaragdową wyspą” - jest ona pokryta sosnowymi, jodłowymi, dębowymi i platanowymi lasami, które gdzieniegdzie zastępują gaje oliwne.

Kupując nieruchomość na Tasos będziecie mogli połączyć plażowanie z wycieczkami. Wyspa ma bogatą historię i wiele zabytków archeologicznych. Obowiązkowo trzeba odwiedzić świątynię Apolla i sanktuarium Dionizosa. Zaletą zakupu nieruchomości na Tasos jest fakt, że to jedyna wyspa znajdująca się tak blisko kontynentalnej Grecji.

 

Zaletą wyspy, która zachęcić może do zakupu nieruchomości, jest długi sezon kąpielowy. Od połowy kwietnia świeci tu słońce, a plażować można do połowy listopada. Zima na Tasos jest łagodna, a lato niezbyt upalne. Średnia temperatura wynosi około +30’С, a zimą rzadko spada poniżej +14’С.

Na wyspie znajduje się wiele ciekawych miejsc: Limenas (stolica wyspy), Kazaviti Małe i Duże (bardzo malownicze wioski), Potos (popularny młodzieżowy kurort). W wielu wioskach gościnni mieszkańcy zachowują tradycje dawnych lat.

 

Недвижимость на острове Тасос

Bez względu na to, jaką miejscowość wybierzecie dla Waszej inwestycji, z łatwością dotrzecie do innych regionów Tasos. Obwodnica łączy malownicze nadbrzeżne osiedla z centrami rozrywkowymi, barami, klubami, a także ustronnymi, cichymi plażami. Na wyspie znajduje się wiele zabytków średniowiecza, świątyń i ruin starożytnych budowli.

Jeśli kupicie nieruchomość na Tasos, będziecie mogli dogłębnie poznać tę wyspę i odkryć niezliczone miejsca zapierające dech swoim pięknem.

Subskrypcja newslettera