Nieruchomości na wschodnim Peloponezie. Sprzedaż i wynajem domów, apartamentów, willi i domów jednorodzinnych

Argolida - wschodnia dzielnica Peloponezu, z administracyjnym centrum w mieście Nauplio, pierwszej stolicy Grecji. Współczesne Nauplio to jedno z najpiękniejszych miast w Europie, a także ważny port morski.

W tej części Grecji panuje bardzo sprzyjający i łagodny klimat, co czyni je doskonałym miejscem na wypoczynek o dowolnej porze roku.

 

W prefekturze Argolidy leży uzdrowiskowe miasto Porta Chieli. Jest to nieduży, przybrzeżny kurort, liczący 1900 mieszkańców. Miasto to niczym nie ustępuje, pod względem urody i turystycznej infrastruktury, znakomitym uzdrowiskom wysp morza Egejskiego i Jońskiego i znane jest jako “Grecka Riwiera”.

 

Warto podkreślić, że Porto Chieli staje się ulubionym miejscem do odpoczynku wielu znanych przedstawicieli międzynarodowej elity show-biznesu. Jego urokowi, nie jest w stanie oprzeć się nawet hiszpańska królowa Leticia, czy też słynny piłkarz Christiano Ronaldo.

W bliskiej odległości od Portu Chieli mieści się wyspa Spetses, słynąca z mnóstwa modnych restauracji, barów i elitarnych nocnych klubów. Właściciele wspaniałych jachtów i znani celebryci, którzy jeszcze nie kupili odpowiedniej nieruchomości w tej części Grecji, zatrzymują się tu często w hotelu Poseidonion, który nie tak dawno uczcił swoje stulecie.

 

 

Jednym z miejsc, które warto odwiedzić jest także Kilada. Malownicza wioska położona 10 km od Porta Chieli. Słynie ze wspaniałych, rybnych przysmaków, które codziennie dostarczają miejscowi rybacy.

 

Niedaleko od Portu Chieli znajduje się nieduża zatoka z przybrzeżną strefą - Ververounda. Nazwa pochodzi prawdopodobnie, od berberyjskich piratów, którzy wykorzystali zasłoniętą zatokę jako schronienie od prześladowców i naturalnych żywiołów. Podobno woda w tych miejscach wyjątkowa, o leczniczych właściwościach.

 

 

Jeżeli zdecydują się Państwo nabyć nieruchomość na wschodnim Peloponezie, to wśród waszych sąsiadów może znaleźć się jakaś gwiazda światowej sławy, wprost z Hollywoood. Mnóstwo gwiazd kupiło sobie tu mieszkania, nie mogąc oprzeć się atrakcyjności tego rejonu, wspaniałemu klimatowi i urodzie Grecji. Tom Hanks kupił niedawno dom na wyspie Patmos, w sąsiedztwie Julii Roberts. Sean Connery także zakochał się w Porto Chieli, a Rowan Atkinson upodobał sobie wyspę Andros. Listę sław można kontynuować bez końca i nie zabraknie wśród nich takich nazwisk jak: Harrison Ford, Bruce Willis, Cameron Diaz czy Tom Cruise.tnich latach liczba hoteli i domów gościnnych we wschodniej części Peloponezu mocno rośnie, infrastruktura się rozwija coraz szybciej, dzięki czemu proces aktywnego rozwoju w tym regionie wygląda imponująco.

Dzięki firmie GREKODOM macie Państwo unikalną możliwość sprawić sobie na Peloponezie własne mieszkanie, z widokiem na krystalicznie niebieskie wody i malownicze pejzaże Grecji.

Subskrypcja newslettera