Projekt nieruchomości w Grecji od firmy Grekodom Development

Soczysty koloryt greckiej przyrody, delikatne słońce, ogrzewające dom przez 300 dni w roku, lazurowe, czyste morze i jasne odcienie lasów sosnowych znajdują odzwierciedlenie w projektowaniu i dekoracji wnętrz greckich.

 

Projekt w greckim stylu

Styl grecki to przede wszystkim archaiczna prostota. Dlatego też komfort i praktyczność stanowią główne elementy wnętrza greckiego domu.

Meble w greckich domach posiadają zdobienia wykonywane ręcznie, krzesła są niewysokie, szafy z sosny lub dębu. Charakterystycznym elementem nowoczesnego wiejskiego domu w Grecji są meble ogrodowe z elementami tkaninowymi, plecione z trzciny i rattanu. Firanki i zasłony zasługują na szczególną uwagę, pomimo faktu, że we wszystkich oknach są zainstalowane rolety (tekstyliów w domach jest stosunkowo mało). Wszystkie materiały stosowane do dekoracji, są naturalne. Okiennice również wykonywane są z naturalnych materiałów (bambus, drewno). Stosowane są także rolety rzymskie. Tekstylia sypialniane, takie jak narzuty i poduszki, zdobione są ręcznymi haftami. Grecki wystrój to także duża liczba wazonów, ceramiki, charakterystycznie malowane amfory, wazony.

 

Wykończenie

Przy wykańczaniu główną rolę grają kolory: biały, niebieski we wszystkich odcieniach, cytrynowy, szmaragdowa zieleń, głęboka czerwień. Na wyspach archipelagu Cyklad i Dodekanezu, w dekoracji domu dominują kolory biały i niebieski. Jasne kolory uważane są nie tylko za ładne, ale także praktyczne: słońce odbija się od takich ścian, a dom utrzymuje chłód nawet w największe upały.

 

 

Kamień stosuje się do kominków lub ściany wokół kuchni. Ręcznie malowane płytki ceramiczne to kwintesencja greckiej kuchni śródziemnomorskiej.

Na podłodze, zwłaszcza w domach w pobliżu morza, wykorzystuje się płytki nieszkliwione, ozdabiane marmurową mozaiką lub ozdobnym fryzem. Drewniane podłogi są rzadkością, można je znaleźć tylko w miejskich mieszkaniach i domach. Ściany pokryte tynkiem (odporne na wpływ światła słonecznego, wilgoci i wiatru) i marmurowe podłogi - odgrywają ważną rolę we wnętrzu.

Grecki styl, który powstał nad brzegiem morza Egejskiego i był zalążkiem takich stylów jak klasycyzm, neoklasycyzm, czy renesans, idealnie pasuje do nowoczesnego mieszkania lub domu.

 

 

Grekodom Development zapewnia szerokie spektrum usług remontowych i wykończeniowych. Specjaliści naszej firmy pomogą Państwu stworzyć swój wymarzony dom, wedle projektu w dowolnym stylu, pomogą wybrać meble i pozostałe wyposażenie wnętrza. Mistrzowie naszego zespołu budowlanego każdą pracę wykonują na najwyższym poziomie, terminowo i odpowiedzialnie, co gwarantuje, że pobyt w Państwa greckim domu będzie zawsze cieszył całą rodzinę. 

Subskrypcja newslettera