Budowa basenów w Grecji od firmy Grekodom Development

Basen przy swoim własnym domu w Grecji, w otoczeniu pięknej przyrody, gdzie przez 300 dni w roku świeci słońce i nawet zimą temperatury są komfortowe, to marzenie wielu osób. Bo czyż może być coś lepszego? Grekodom Development oferuje Państwu wykwalifikowaną pomoc w budowie i montażu basenu, we współpracy z najlepszymi dostawcami sprzętów i materiałów oraz z firmami serwisującymi baseny.

 

RODZAJE BASENÓW

 

1. Wedle umiejscowienia

 

Baseny otwarte. Budowa takich basenów jest tańsza, niż basenów w pomieszczeniach zamkniętych. W Grecji nawet zimą temperatura powietrza wynosi nie mniej niż 10-15 stopni, dlatego pływać w basenie otwartym można nawet poza sezonem letnim.

Baseny zamknięte. Budowa basenu możliwa jest niemalże w każdym pomieszczeniu.

 

2. Wedle rozmieszczenia konstrukcji w podłożu

 

Basen całkowicie wbudowany, gdy górna krawędź znajduje się na poziomie podłoża i 15-20 cm powyżej poziomu wody. Basen otwarty o takiej konstrukcji może harmonicznie współgrać z otoczeniem. Przy basenach w pomieszczeniach jest to konstrukcja najbardziej typowa, standardowa.

Basen wbudowany częściowo, gdy górna krawędź basenu znajduje się na wysokości 70-100 cm nad podłożem. Wysokość krawędzi chroni dzieci i zwierzęta przed upadkiem do wody. Wysoka krawędź zewnętrzna zostawia duże pole do popisu dla naszych projektantów, albowiem można ją wykończyć i zaaranżować na różne sposoby. Do wejścia do basenu dostarczane są, w tym wariancie, schodki.

 

3. Wedle rodzaju użytego materiału

 

Nadmuchiwane, wykonane z podwójnej warstwy PCV. Jest to wariant ekonomiczny, który w dodatku pozwala na ustawienie basenu w dowolnym miejscu.

Składane, o niewielkich rozmiarach i prostej konstrukcji, co pozwala ustawiać je zarówno na powietrzu, jak i w pomieszczeniach. Możliwe jest zamontowanie w nich prostego systemu do filtrowania wody.

Polipropylenowe, z ekologicznie czystego, trwałego plastiku. Przy wykorzystaniu tego materiału skraca się czas na wyrównywanie powierzchni, izolację przeciwwilgociową i wykończenie.

 

Stacjonarne, wybudowane z betonu. Nic nie ogranicza ich obszaru, głębokości ani kształtu, mogą być na tyle duże, by umożliwić skoki i nurkowanie, a także montaż urządzeń rozrywkowych, np. zjeżdżalni, tuneli itp. Można w nich także wykorzystać najnowocześniejsze urządzenia filtrujące. Taki basen wymaga ponoszenia kosztów konserwacji i ochrony wody przed zanieczyszczeniami. Co jakiś czas (w zależności od wielkości i stopnia użytkowania) należy używać systemu filtrowania wody oraz czyszczenia dna basenu. Można zajmować się tym samemu lub zlecić tę usługę specjalistom.

 

Dobrym rozwiązaniem jest także kupno domu w kompleksie, na terytorium którego znajduje się basen. Wówczas koszty jego utrzymania rozkładają się na wszystkich mieszkańców.

 

 

 

 

 

Subskrypcja newslettera